À proposConditionsConfidentialitéContact
 
Actualisation
Aan de voeten van Jezus - bidden met de Bijbel

Aan de voeten van Jezus - bidden met de Bijbel

Date de sortie : 2024-04-27
© Geert Anne Borkent
Aan de voeten van Jezus - bidden met de Bijbel - QR Code
44 épisodes
Audio
Écouter sur Apple Podcasts
44 épisodes
Audio
Écouter sur Apple Podcasts
Date de sortie : 2024-04-27
© Geert Anne Borkent
L’épisode le plus récent
40. Houd je lamp brandend

40. Houd je lamp brandend

Durée : 20:39
Jezus ontmoeten door Zijn woord. Kom tot rust bij jezelf en bij Jezus en ontvang het cadeau dat God voor je heeft.
Dit is een geleid meditatief traject om te bidden met de Bijbel.
Het onderwerp van deze aflevering: ‘Houd je lamp brandend’ (Lucas 12:35-40)
---
De 10 stappen van het bidden met de Bijbel (Ignatiaanse methode):
Bepaal vooraf de plaats waar je gaat bidden met de Bijbel.
Bepaal vooraf hoe lang je gaat bidden, bijvoorbeeld 20 minuten of 30 minuten.
Neem de tijd om rustig in aanwezigheid te komen, tot rust bij jezelf en bij Jezus. Adem diep in. En adem uit.
Vraag Jezus om een cadeau (genadegift) te ontvangen uit wat je gaat lezen. Hij heeft iets heel persoonlijks voor jou in dit moment.
Lees de Bijbeltekst één keer door, als een soort verkenning.
Deel vanuit je hart je werkelijke verlangens met Jezus.
Ga terug naar de tekst. Beeld jezelf in alsof jij daar bent. Probeer al je zintuigen te gebruiken. Hoe voelt het om hier te zijn? Wat zijn de geluiden om je heen? Wat hoor je allemaal? Wat ruik of proef je? Hoe kijkt Jezus? Wat zegt Jezus? Hoe zegt Hij het? Wat doet Jezus niet? Bedenk ook: welk personage ben jij in de tekst? Hoe zou jij reageren?
Luister zonder haast naar de tekst. Hoe spreekt Jezus tot jou? Ontvang het cadeau.
Ga in gesprek met Jezus. Doe dit alsof je een dialoog hebt met een vriend door te vragen en te luisteren. Geef Hem de ruimte om te spreken, zonder zelf de controle over het gesprek te hebben. Laat God je verrassen. 
Je kunt het gesprek wat hieruit volgt opschrijven. Welke dingen sprongen eruit? Wat ga jij daarmee doen?
Id. d’épisode : 1000653775524
GUID : 3d4569de-6e46-470e-8765-75f45493f894
Date de publication : 27/4/2024 à 19:01:00

Description

Jezus ontmoeten door Zijn woord. Kom tot rust bij jezelf en bij Jezus en ontvang het cadeau dat God voor je heeft.
Deze podcast sluit aan bij het gelijknamige boek: Aan de voeten van Jezus (Uitgeverij Gideon).
Je leert bidden met de Bijbel: Marcus evangelie (boek); Lucas evangelie (podcast).
Dit is een geleid meditatief traject gebaseerd op de geestelijke oefeningen van Ignatius van Loyola.

Apple Podcasts : Avis des utilisateurs

Pas d'entrée